on Jan 17th, 2008Praktika mokyklose

Praktika mokyklose yra privalomas studijų dalykas, dėstomas ir atliekamas teisės edukologijos programos magistrantūros I kurso antrajame semestre. Jos apimtis 5 kreditai. Prieš pradedant praktiką studentas turi būti sėkmingai išklausęs teisės pagrindų, vertybinio ugdymo, dorovinio ir teisinio ugdymo sąveikos, edukologinių tyrimų metodologijos dalykus.

Kurso tikslas yra išanalizuoti labiausiai paplitusias ir geriausiai žinomas auklėjimo doktrinas. Kurso metu ugdomas auklėjimo esmės ir tikslingo bei kryptingo poveikio asmeniui supratimas. Išmokstama parengti auklėjimo tyrimui skirtą instrumentą ir atlikti bei susumuoti tyrimo duomenis.

Magistrantai, pasinaudoję anksčiau išklausytų teorinių modulių informacija, savo tyrimo duomenimis ir atlikę praktines bei savarankiško darbo užduotis: mokės atsirinkti reikalingą informaciją, pasinaudoti savo ir kitų tyrimų duomenimis rengiant pamokų, pratybų, seminarų konspektus, planus, pranešimus, straipsnius, gebės logiškai sisteminti medžiagą, argumentuotai ir suprantamai ją pateikti, gebės pasinaudoti šiuolaikinėmis dėstymo informacinėmis – komunikacinėmis technologijomis ir metodais, konsultuoti, vertinti mokinių ir savo kolegų darbus; turės šias nuostatas: nusiteikimą nuolatiniam informacijos atnaujinimui, savianalizei, savo profesinio pasirengimo tobulinimui, tolimesniems socialiniams tyrimams, kūrybingiems problemų sprendimams, bendradarbiavimui su mokiniais ir kitais pedagoginės bendruomenės nariais.

Šis studijų dalykas dėstomas lietuvių kalba.

Mokymosi metodai: kursas skirtas magistranto praktinės veiklos realizavimui ugdymo institucijose.

Susipažįstama su ugdymo institucija, jos savivaldos institucijomis, pastarųjų dokumentacija, juridine baze.

Praktikos metu magistrantai asistuoja ugdymo institucijos pedagogams (pilietinio ugdymo, teisės pagrindų mokytojams, darbo su savivaldos institucijomis vadovams, konsultuoja ugdymo institucijų savivaldos atstovus, mokinius, rengia individualias pamokas, seminarus, debatus.

Magistrantai parengia pamokų, seminarų, disputų, projektų konspektus, juos pristato kolegoms, pildo metodinės veiklos refleksijos lapus / dienoraščius.

Dieninių ir neakivaizdinių studijų studentų žinios vertinamos pagal suminio (kaupiamojo) vertinimo sistemą. Kursas baigiamas įskaita, kurios metu apibendrinamos praktikos metu įgytos žinios ir ugdyti įgūdžiai.

Sub puslapiai

Šiuo metu komentarai draudžiami.