on Dec 28th, 2010Mokslinis tiriamasis darbas

Mokslinis tiriamasis darbas – tai privalomas studijų dalykas, dėstomas Teisės ir valdymo, Europos verslo bei Tarptautinės teisės programų antrosios studijų pakopos studentams. Šis studijų dalykas integruoja, sistemina ir suteikia mokslinio darbo pagrindus, remiantis mokslo istorijos ir filosofijos, tarp jų ir sociologijos, gnoseologijos, psichologijos, teisės filosofijos, etikos, vadybos ir kitų mokslų laimėjimais.

Studijų dalykas dėstomas lietuvių kalba nuolatinių ir ištęstinių studijų studentams pirmame semestre (pirmame kurse). Dalyko apimtis – 2 kreditai. Tai sudaro 80 val. Nuolatinių studijų studentams 16 val. skirta paskaitoms, 16 val. – seminarams. Ištęstinių studijų magistrantams skirta 10 val. paskaitoms ir 2 val. seminarams, o likusią dalyko apimties dalį sudaro savarankiškas darbas.

Studijų dalyko tikslas – supažindinti magistrantus su mokslinio tyrimo logikos ir metodologijos (kiekybinio ir kokybinio tyrimų) specifika, sykiu suprantant socialinių tyrimų etiką, ir ugdyti gebėjimą taikyti tinkamą tyrimo strategiją konkrečių socialinių reiškinių analizei.

Numatomi gebėjimai: studentai gebės pažvelgti į mokslą kaip pasaulio ir žmogaus pažinimo būdą, kaip žinių kaupimo būdą, kaip instituciją ir kaip gamybos plėtros veiksnį; taip pat galės sėkmingiau dirbti/atlikti savarankišką mokslinį (magistrinį) darbą (projektą) pasirinktos socialinės realybės erdvėje: tikslingiau taikyti tyrimo metodus, identifikuoti tiriamąją imtį, korektiškiau vartoti mokslines sąvokas, matyti ir panaudoti platesnį tarpdisciplininį pasirinktos temos kontekstą; be to, gebės susiorientuoti šiuolaikinėje mokslų klasifikacijoje, o taip pat labiau suprasti socialinės realybės kompleksiškumą ir jį aiškinti per objektyviojo bei subjektyviojo pažinimo prizmę.

Žinių ir gebėjimų vertinimo tvarka. Nuolatinių studijų eigoje taikoma suminio (kaupiamojo) vertinimo sistema: individualių bei grupinių užduočių rengimas ir jų pristatymas grupėje (50 proc. kaupiamojo balo), pasirengimas seminarams (30 proc. kaupiamojo balo), aktyvus dalyvavimas seminaruose – savo nuomonės reiškimas ir jos argumentavimas (20 proc. kaupiamojo balo). Ištęstinių studijų studentai vertinami egzamino metu (standartizuotu uždaro tipo klausimynu).

Dėstymo ir studijų metodai: paskaitos, seminarai, individualios ir/ar grupinės užduotys, diskusijos, savarankiškas atskirų tyrimų mokslų medžiagos parengimas ir panaudojimas praktikoje.

Lankomumo reikalavimai: paskaitų ir seminarų lankymas nėra privalomas.

Reikalavimai (kokie dalykai turi būti prieš tai išklausyti). Studentai turėtų būti išklausę bendrojo universitetinio lavinimo dalykus: psichologiją, filosofiją bei etiką.

Sub puslapiai

Šiuo metu komentarai draudžiami.